Redna uporaba pilinga je ključ do zdrave in srečne kože. V hierarhiji izdelkov za nego kože bi rekli, da so pilingi ali eksfolianti na vrhu lestvice –– navsezadnje je to izdelek, ki vam pomaga odstraniti plast odmrlih kožnih celic, pri čemer razkrije sijočo novo plast, ki se skriva pod njo. Ko je mrtva plast kožnih celic odstranjena, vaša koža lahko veliko bolje absorbira ostale izdelke za nego kože.
Vendar pa način, kako uporabljate piling za obraz, močno vpliva na rezultate – pretirana uporaba lahko povzroči draženje, rdečico in včasih celo izbruhe. Zato je tukaj vse, kar morate vedeti o pilingu: od tega, kako uporabljati piling za obraz, do nasvetov in trikov za čim boljšo uporabo vašega eksfolianta.
Zakaj je piling za obraz pomemben?
Najprej razjasnimo, zakaj sploh potrebujemo piling za obraz. Naša koža vsak dan proizvaja nove celice, stare pa odmrejo in ostanejo na površini. Če te mrtve celice ne odstranimo, lahko zamašijo pore, povzročijo nečistoče in naredijo kožo videti pusto in utrujeno. Piling pomaga odstraniti te mrtve celice, spodbuja obnavljanje kože in izboljšuje prekrvavitev. Rezultat? Koža, ki je sijoča in mehka kot svila!
Kako izvesti popoln piling za obraz?
1. Izberite pravi izdelek in ugotovite, kakšen je tip vaše kože
Prvi korak k uspešnemu pilingu je izbira pravega izdelka. Na trgu je ogromno možnosti, zato je pomembno, da izberete nežen piling, ki kože ne draži, pač pa pospešuje njeno regeneracijo. Preizkusite Piling za obraz z bambusovimi zrnci, ki bo vašo kožo dodatno razvajal in jo po uporabi pustil nahranjeno, mehko in gladko.
Nato pa ugotovite, kakšen je vaš tip kože, in temu prilagodite uporabo pilinga.
Suha koža: Piling uporabljajte le enkrat na teden –– pretirano eksfoliranje lahko odstrani naravna olja vaše kože.
Mastna in kombinirana koža: Za najboljše rezultate eksfolirajte dvakrat na teden.
Občutljiva koža: Ne skrbite, tudi če je vaša koža občutljiva, lahko uporabljate piling. Poiščite sestavine, ki so protivnetne in bodo pomirile vašo kožo med eksfoliacijo. Samo poskrbite, da boste pred nanosom na obraz opravili test na majhnem delu kože, da preprečite morebitne neprijetnosti! Piling uporabite enkrat na teden ali celo na deset dni.
2. Priprava kože
Prvi korak, kako narediti piling na obrazu, je čiščenje kože. Vedno poskrbite, da temeljito očistite kožo, preden nanesete piling. Uporabite blago čistilno peno, da odstranite umazanijo, nečistoče in odvečno olje ter pripravite kožo na piling.
3. Uporabite pravo količino
Vzemite količino pilinga v velikosti kovanca in jo nanesite na dlan. Dodajte nekaj kapljic vode, da zmehčate formulo, in jo nežno podrgnite med obema rokama. Pilinga ne nanašajte suhega, saj lahko postane preveč abraziven za vašo kožo.
3. Nežno masiranje
Ko nanesete piling, uporabite blazinice prstov in nežno masirajte kožo s krožnimi gibi. To počnite približno 45 sekund. Bodite pozorni, da ne drgnete premočno, saj lahko poškodujete kožo.
Osredotočite se na T-cono (čelo, nos, brada), kjer se običajno nabira več mrtvih celic in nečistoč, izogibajte pa se predelu okoli oči in ust, ki je zelo občutljiv.
4. Izperite
Ko končate z masiranjem pilinga na koži, izperite izdelek z mlačno vodo. Nežno osušite obraz z brisačo –– bodite nežni in ne drgnite brisače po obrazu.
5. Zaključite z vlažilno kremo
To je zadnji korak pri nanosu pilinga na obraz. Vlažilna krema, kot je Naravna krema za obraz Mia, bo vašo kožo ohranila negovano, prožno in dobro hidrirano –– in ker ste odstranili odmrle kožne celice, bo vlažilna krema veliko bolje absorbirana v vašo kožo. Ta korak je ključnega pomena, da preprečite izsušitev in draženje.
Nasveti in triki za še boljši učinek
Rednost je ključ
Piling izvajajte enkrat do dvakrat tedensko, odvisno od vašega tipa kože.
Zaščita pred soncem
Po pilingu je koža bolj občutljiva na sonce, zato vedno uporabite kremo z zaščitnim faktorjem.
Ne pretiravajte
Preveč pilinga lahko povzroči draženje in poškodbe kože. Manj je več!
Izogibajte se poškodovanim delom kože
Ne nanašajte pilinga, če je vaša koža poškodovana. Če eksfolirate, se izogibajte poškodovanim predelom in jih nikakor ne drgnite. S tem boste pretrgali kožo okoli mozoljev in razširili bakterije drugam.